Microsoft Project Scorpio 4K teknolojisiyle geliyor.

Microsoft Project Scorpio 4K teknolojisiyle geliyor.

Microsoft Project Scorpio Çıkış tarihi, fiyatı, teknik özellikleri ve Project Scorpio hakkında bildiğimiz her şey bu yazımızda. Oyuncalara 4K heyecanını yaşatmayı hedefleyen Microsoft ekibi PlayStation 4, PlayStation 4 Pro, Xbox One ve Xbox One S konsollarını da gölgede bırakmaya hazırlanıyor.

 

Project Scorpio konsolunun fiyatı şu an resmi olarak bilinmiyo ancak Microsoft ekibinin, bu konsolun fiyatını E3 2017 etkinliği sırasında açıklayacak. Ancak tahminlere göre Project Scorpio fiyatı minimum 399 dolar olacak. Maksimum fiyat ise sizleri oldukça şaşırtabilir çünkü birçok analist, bu konsolun en fazla 600 dolar civarı olabileceğini düşünüyor.

Resmi açıklama geldiğinde elbette bunu Tekbnolojiyebak ekibi olarak ivedi şekilde burada sizlerle paylaşacağız.

Aynı E3 2017 etkinliğinde çıkış tarihi de net şekilde belli olacak ama söylentilere göre 2017 yılının son çeyreğinde piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Gerçek 4K deneyimi sunacak olan bu Yeni Nesil Project Scorpio konsol, temel olarak 320GB/s bant genişliğine, 8 çekirdekli bir işlemciye ve 6 Teraflop gücünde bir ekran kartına sahip.

Project Scorpio konsolunun sistem özellikleri, 2.3GHz değerlerinde çalışan 8 çekirdekli, kendinden hız aşırtma işlemine uğramış x86 bir işlemci. 1172MHz değerinde, henüz tam ismi belirlenmemiş bir ekran kartı. 12GB GDDR5 bir RAM. 326GB/s bant genişliği ve 1TB 2.5-inch bir HDD bulunuyor ve film seyretmek isteyenler için Project Scorpio içerisinde 4K UHD Blu-ray bulunduruyor.