Herkesin hayalidir kolay şekilde bol kazançlar elde etmek. Bu konuda İnternet ortamında sayısız reklam ve makale görürsünüz İnternet aracılığı ile para kazanma yöntemleri hakkında. İşte tam da burada aldanır kullanıcılar. Aslında İnternet üzerinden veya sosyal medya üzerinden para kazanmak sanıldığı gibi kolay değildir. Pek çok yazıda dikkat etmeniz gereken püf noktalar belirtilir ve umut dağıtılır. Bu yazıları okuyan kullanıcı bir heves ile çalışmalarına başlar ve kısa sürede genellikle sonuç hüsran olur.

 

İnternet üzerinden para kazanmak her ne kadar kolay gözükse de gözükenin aksine emek,zaman,çaba ve fazlasıyla fedakarlık gerektirecektir. Aslında dünya üzerinde yaygın hiçbir iş yoktur ki bu saydıklarımız olmadan para kazanmanıza olanak sağlasın. Her işte olduğu gibi bilgi ve çevre internet ortamında da çok önemli iki faktör.

 

Örneğin Youtube; binlerce insan youtube üzerinden ün ve para kazanmak için youtuber olmak için anlamlı anlamsız milyonlarda video hazırlamakta. Kullanıcıların izlediği o kısacık videoların hazırlanması için günlerini belki haftalarını harcayan insanlar bulunmakta ve işin başlangıç aşamasında kanalının ve videolarının tanıtılması için harcananın zaman ve çaba yanında cabası. Yeni yüklenen bir video kumsaldaki bir kum tanesi gibidir.  İnsanların sizin kum tanenizi görmesini sağlamak oldukça meşakkatli bir iştir. Aslında kum tanesi örneğini tüm sosyal medya platformları için söylemek mümkün.

 

Bizlerin kullanıcılara tavsiyesi ise gerçekten sosyal platformların herhangi birinde etkileyici işler yapmak istiyorsanız en çok yapılan şeyleri düşünmekten vazgeçip gündelik hayatınızda en becerikli olduğunuz ve bu konuya yoğunlaşırken sizin vaktinizi en az harcayan işler üzerinde yoğunlaşmanızdır.