Takipçi,Beğeni,Yorum,İzlenme Hilesi (Gerçekten Yararlı Mı?)

Popüler kültürün vazgeçilmezi olan Sosyal Medya ve Sosyal Medya fenomenliği büyüleyici şekilde bizleri içine çekerek gerek ticari gerek bireysel olarak bu platformlarda var olmaya ve yüksek abone veya beğeniye sahip olmaya itiyor. Sosyal Medya ve internetin ticaret hacmine etkisi göz önüne alındığında bu girişimlerde bulunmak istememiz pekte haksız bir düşünce değil. Ancak belirli bir hedef için gösterilen bu çabalarda kötü niyetli kişilerin kurbanı olmamayı öğrenmek gerek.

Instagram üzerinden hit sağlamak isteyenler yerli ve yabancı 3. parti sitelere ve ya uygulamalar yönelmektedir. (örneğin gramblr)  Bu tür platformlarda yer alan taktik ve ya hileler kısa vadeli olarak işe yarıyor gibi gözükse de uzun vadede faydasından çok zararı olan girişimlerdir. Instagram  uygulaması; NASDAQ üzerinden işlem gören, milyarlarca dolar hisse değeri ve ortalama 50bin çalışanı olan Facebook, INC. bünyesinde yer alan sayısız diğer uygulamadan sadece 1 tanesidir. Böylesine büyük imkanlara sahip bir uygulama üzerinden 50 TL, 100 TL gibi rakamlar ile size takipçi, beğeni ve ya hile satmaya çalışan 3. parti uygulamaların algoritma filtrelerine yakalanmadan etkili olacağından nasıl emin olunabilir? Sosyal medya gerçek hayatın bir yansımasıdır. Buralarda etkili olmak için platform ayırt etmeden içeriğiniz insanları etkileyici ve ilgi çekici, özgün ve hitap edilen kesime uygun olması gerekmektedir.

Yazılım dünyasının içinde yer alan TeknolojiyeBak.com olarak şunu belirtmek isteriz ki, hiç bir algoritma size “%100 organik” adı altında satılan yazılımsal desteği sağlayamaz. Zaten bu şekilde bir uygulama var ise organik olmaz, organik ise yapay bir uygulama olmaz. Sayısız şekilde faaliyet gösteren ve çoğunun resmi bir muhatap kalanı bulunmayan bu site ve uygulamalar ilgili kanunlara tamamen aykırı hareket etmektedir ve itibar edilmemelidir.

Sonuç itibariyle; sosyal medya üzerinde etkili olmak için sosyal olarak etkin olmanız gerekmektedir. Popüler olma yolunda içerik oluşturmak için harcayacağınız imkanları sizleri gerçekçi olmayan bilgilerle yanıltan kişilere heba etmeyin.

Dipnot: Bu işler böyle kolay olsaydı hiç kimse beklemez herkes 100bin veya 1milyon takipçiye ulaşır ciddi maddi kazançlar elde ederdi ve ya gerçekten böyle usulsüz yöntemler uzun vadeli işe yarasaydı kimse bunları ufak fiyatlar ile satışa sunmaz yalnızca  kendileri kullanır ve ciddi popülerite ve kazanç elde ederlerdi.