Golf 2017 ile gelen Kablosuz Şarj ve diğer yeni özellikler

Golf 2017 ile gelen Kablosuz Şarj ve diğer yeni özellikler

Geçtiğimiz günlerde instagram sayfamızda Volkswagen‘in yeni Makyajlı Golf serisinde kablosuz şarj özelliğini paylaşmıştık. Bugün ise bu konuya biraz değinmek istedik.

Dış makyajında ufak dokunuşlarla etkileyici değişiklik yapılan Yeni Golf asıl değişiklikleri iç teknolojisinde barındırıyor.

Tutkunlarınıza orta konsolun alt kısmında kablosuz şarj özelliği sunan Golf 2017 bunun yanında opsiyonel olarak Passat ve Audi modellerinde görülen  Aktif Bilgi Sistemi, orta konsolda eskisine göre daha büyük olan 8 inçlik renkli ekran yer almakta. Buna ek olarak en üst seviyede Discover Pro sisteminde bu ekran 9,2 inçe yükselerek çözünürlüğü de 800×480 pikselden 1280×640 piksele çıkıyor.

Sistemle birlikte sesli komut ve Volkswagen’in bu segment için ilk defa kullanıldığını belirttiği el hareketiyle kontrol de modele kazandırılacak.

Trafikte Sürüş Asistanı
Trafikte Sürüş Asistanı

Güvenlik açısından Trafikte Sürüş Asistanı, Şehir İçi Acil Frenleme Fonksiyonu ve Römork Asistanı gibi özellikler bulunuyor. Römork Asistanı ise römork bağlıyken geri manevraları, yan aynaları kontrol eden joystick ve geri görüş kamerası ile yapmanızı sağlayan bir sistem.

Tüm bunlara ektra olarak iyice popülerleşen Apple CarPlay ve Android Auto desteği de yeni Golf ile sunulanlar arasında.