Honda tutkunlarının sabırsızlıkla beklediği Civic Sedan ‘ ın dizel motor seçeneği satışa sunuldu. Honda markasının Türkiye’deki fabrikasında üretilen civic sedan’lar bu güne kadar 1.6 litre benzinli, 1.6 litre benzin + fabrika çıkış LPG ‘li ve 1.5 litre 182 beygirlik motor seçenekleri ile satışa sunulmaktaydı. Rs paket Civic tutkunlarına üst düzey deneyimler sunarken dizel motor seçeneğinin Türkiye’ye gelmesiyle yeni bir heyecan yaşattı.

Bu motor seçeneklerinin yanına eklenen 1.6 litre i-DTEC dizel motor 120 beygir güce sahip ve 300 Nm tork üretiyor. i-DTEC motor hem ekonomik hem de sessiz olmasıyla bilinmekte.

İlk olarak düz vites (manuel) seçeneğiyle satışa sunulan dizel motor için Temmuz ayında 9 ileri otomatik şanzıman seçeneği ekleneceği açıklandı.

Ortalama yakıt tüketim değeri 3.4 litre/100 km olarak açıklanan motorun CO2 emisyonuysa 100 km mesafede 91 gram şeklinde açıklandı. 3.4 litre yakıt tüketimi bu segmentte bir araç için son derece başarılı bir değer.

Bu modelin fiyatlarında ise Elegance donanım paketiyle 121.000 TL’den başlayan fiyatlara sahip olan Honda Civic Sedan Dizel, Executive paketinde 130.000 TL liste fiyatı ile satışa sunuldu. Araçların paket donanımlarında bir fark bulunmazken sadece motor farkı yer almakta. Yani benzinli bir Elegance modeli ile Dizel bir Elegance modeli arasında donanım veya kasa açısından bir fark bulunmamakta.

Civic RS Yakıt Tüketimi videomuzu izlemek için tıklayınız.